Bodové odtoky Viega

Date:

Liniové odvodnění sprchových koutů neboli sprchové žlábky jsou velmi oblíbené, ale zdaleka nejsou jediným řešením, které současné technologie nabízejí. Kromě zpravidla bílých nebo antracitových monolitických sprchových vaniček, které často nejsou zcela bezbariérové, je to systém tzv. bodového odvodnění. Zjednodušeně řečeno se jedná o systém podobný liniovému odvodnění, avšak odpadní voda odtéká v úrovni podlahy pouze na jednom místě. Tímto místem může být roh, střed, případně okraj sprchového koutu nebo celé místnosti. Tento typ odtoku je vhodný nejen pro koupelny, ale také pro garáže, sklepy, technické místnosti, wellness centra nebo sauny.

Bezbariérový přístup ocení nejen senioři

Bezbariérové ​​řešení odtoků v garážích nebo technických místnostech je samozřejmostí a nutností současně. Naproti tomu bezbariérové ​​odtoky v koupelnách jsou stále spíše vzácností. Naštěstí názor, že bezbariérová sprcha patří do domu seniorů, je již přežit a zpravidla nově budované nebo rekonstruované prostory již automaticky počítají s bezbariérovým řešením.

Bezbariérová sprcha
I při rekonstrukci lze jednoduše realizovat sprchy v úrovni podlahy. S využitím koupelnových odtoků Viega Advantix, které se vyznačují extrémně nízkou montážní výškou. Zdroj: Viega

Pohodlný přístup do sprchovací zóny, ať už se jedná o klasický sprchový kout nebo sprchu typu walk-in, ocení všichni členové domácnosti, a to ve všech věkových kategoriích. Sprcha bez zvýšené vaničky je nejen pohodlná, ale také vysoce estetická. Celkově toto řešení podtrhuje minimalistický styl, případně industriální tón interiérového designu.
Odtoky Viega Advantix lze snadno integrovat i do tzv. bezobkladových systémů, kdy stěny a rovněž podlaha sprchy nebo rovnou celé místnosti nemají jedinou spáru vyžadující pravidelné čištění a náročnou obnovu.

Stop zápachu

K odbornému odvodnění patří také spolehlivá ochrana proti pronikání kanalizačních plynů. Odtoky Advantix udržují bezpečnou výšku vodního uzávěru v sifonu minimálně 25 mm (dle modelu). Výhodná konstrukce základního tělesa z hlediska hydrauliky spolehlivě zabraňuje jejímu zpětnému odsátí. Proto zaručeně funguje, i když odtok není dlouho používán. Promyšlená hydraulika mimo jiné zajišťuje také samočisticí funkci odtoků Advantix. Tvar sifonu je navržen tak, aby proud vody s sebou odnášel i veškeré nečistoty včetně vlasů.

Bezbariérová sprcha
I při rekonstrukci lze jednoduše realizovat sprchy v úrovni podlahy. S využitím koupelnových odtoků Viega Advantix, které se vyznačují extrémně nízkou montážní výškou. Zdroj: Viega

Rošty pro každý prostor

Bodové podlahové odtoky Advantix nabízí celou řadu roštů v různých tvarech a perforacích včetně protiskluzové úpravy. Všechny designové modely jsou vyrobeny z masivní ušlechtilé oceli a spojují unikátní estetiku s vysokou odolností. Díky velmi kvalitní oceli jsou mimořádně hygienické a odolávají nejen vysokému zatížení, ale také agresivním čistícím prostředkům. Mnohé zaujme i netradiční materiálový mix u některých roštů z ušlechtilé oceli a skla – kombinace, která již byla vícekrát oceněna mezinárodními cenami za design. Ve sklepních prostorách, kde nejsou nároky na design tak vysoké, spolehlivě poslouží jednoduchý rošt z šedého plastu v kombinaci s odtokem Kellermeister s vložkou se sítkem.

Modern bathroom with wooden countertop, shower, basin and big mirror

Bodový odtok Advantix Top
Bodový odtok Advantix Top se instaluje do izolačních systémů, kapacita odtoku dosahuje až 1 l/s. Montážní podpěry jsou flexibilně výškově stavitelné.

Kvadratické rošty jsou nejrozšířenější a nabízí vysokou designovou flexibilitu. Z celkem 19 vzorů roštů Advantix si vybere opravdu každý, ať už je jeho styl jakýkoli. V nabídce má Viega také speciální obložitelný rošt (model 4932.2), který umožňuje dokonalou integraci do okolní dlažby. Krycí rošt je totiž tvořen výřezem samotné dlažby. Může být umístěn v podstatě kdekoli v nášlapné ploše sprchy, nejčastěji uprostřed nebo na okraji, případně kdekoli v místnosti.

Alternativou ke kvadratickým jsou rošty kulaté, které roztáčejí hru individuálního designu. Organicky tvarované rošty se hodí zejména do koupelen, jejichž zařízení má oblé kontury a kulaté sprchy. Proto jsou ideálním řešením také pro podlahy z lomového kamene nebo mozaikové podlahy. Zákazníci si mohou vybrat ze sedmi designů, včetně kombinace skla a ušlechtilé oceli (Visign RS15).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Nový vivo X90 Pro: ideální smartphone pro dokonalé fotky a videa

Toužíte po perfektních fotkách a videích, které můžete vždy...

Ubytování Benecko bylo naprosto dokonalé

Ubytování Benecko bylo po všech směrech naprosto dokonalé. ProFamily...

Kupte si krásný umělý stromeček a v radosti očekávejte blížící se Vánoce

Nepřejdou ani tři měsíce a Vánoce jsou tady, svátky,...