I pokojové rostliny potřebují pravidelný přísun živin. Jaké hnojivo vyjmout, a jak jej použít?

Date:

Potřebu hnojit pokojové rostliny velmi často přehlížíme. Na rozdíl od vnějších rostlin, kterým příroda poskytuje vláhu v podobě deště a živiny z okolní půdy, jediné, co má pokojová rostlina k dispozici, je obsah květináče.

Na začátku čerstvá půda poskytuje rostlině všechny potřebné živiny, ale po čase to už neplatí. Právě důsledné hnojení půdy v květináči je tehdy potřebným klíčem k tomu, aby se nám rostliny odvděčily zdravým a pěstovaným vzhledem a dotvářely tak harmonický prvek našeho domova.

Druhy hnojiva

Prodávají se ve více formách: tekuté, tyčinky, tablety, granule a sypké substráty s postupným uvolňováním. Nejvhodnější pro vnitřní použití je tekuté (kapalné) hnojivo a právě hnojivo s postupným uvolňováním.

Tyčinky a granule se zdají být pohodlné, ale nedistribuují velmi dobře půdou živiny. Granulovaná hnojiva jsou zase určena spíše k zevnímu použití.

Tip: Vždy dodržujte pokyny na etiketách. Přidáte-li příliš mnoho hnojiva, můžete rostlinu spálit. Překrmování hnojivem je jednou z nejčastějších chyb, kterých se dobře smýšlející zahrádkáři dopouštějí.
hnojení pokojové rostliny granulovaným hnojivem
Granulované hnojivo Zdroj: Shutterstock
Tekuté hnojivo

Cutting yellow leaves to a damage potted plant with a pruning shears. Gardening concept

Ředí se vodou a aplikuje do květináče pomocí postřiku nebo přímo do půdy. Je třeba hnojivo aplikovat podle pokynů na popisném štítku, přičemž respektujme i potřeby rostlin.

Velkolisté rostliny budou potřebovat častější hnojení než ty drobné. Tekuté hnojivo poskytuje stálý přísun živin, jejichž dávkování můžete přesně kontrolovat.

V zimě je obecně doporučeno hnojit méně, než v létě, výjimkou jsou však rostliny kvetoucí v zimě, které potřebují přísun živin právě v tomto období (cyklámen, kalanchoe, orchidej apod.).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jednoduchý tip, jak na fotky a videa v profesionální kvalitě. vivo X80 Lite je tady!

Taky jste vždy záviděli profesionálním tvůrcům jejich práci, kdy...

vivo X80 Lite klenot mobilní fotografie

Léto se chýlí ke konci, na nové zážitky a...

Soukromá školka Praha 10: To nejlepší pro vaše dítě

Mateřská škola je velkým pomocníkem pro zaměstnané rodiče, přičemž...