I pokojové rostliny potřebují pravidelný přísun živin. Jaké hnojivo vyjmout, a jak jej použít?

Date:

Potřebu hnojit pokojové rostliny velmi často přehlížíme. Na rozdíl od vnějších rostlin, kterým příroda poskytuje vláhu v podobě deště a živiny z okolní půdy, jediné, co má pokojová rostlina k dispozici, je obsah květináče.

Na začátku čerstvá půda poskytuje rostlině všechny potřebné živiny, ale po čase to už neplatí. Právě důsledné hnojení půdy v květináči je tehdy potřebným klíčem k tomu, aby se nám rostliny odvděčily zdravým a pěstovaným vzhledem a dotvářely tak harmonický prvek našeho domova.

Druhy hnojiva

Prodávají se ve více formách: tekuté, tyčinky, tablety, granule a sypké substráty s postupným uvolňováním. Nejvhodnější pro vnitřní použití je tekuté (kapalné) hnojivo a právě hnojivo s postupným uvolňováním.

Tyčinky a granule se zdají být pohodlné, ale nedistribuují velmi dobře půdou živiny. Granulovaná hnojiva jsou zase určena spíše k zevnímu použití.

Tip: Vždy dodržujte pokyny na etiketách. Přidáte-li příliš mnoho hnojiva, můžete rostlinu spálit. Překrmování hnojivem je jednou z nejčastějších chyb, kterých se dobře smýšlející zahrádkáři dopouštějí.
hnojení pokojové rostliny granulovaným hnojivem
Granulované hnojivo Zdroj: Shutterstock
Tekuté hnojivo

Cutting yellow leaves to a damage potted plant with a pruning shears. Gardening concept

Ředí se vodou a aplikuje do květináče pomocí postřiku nebo přímo do půdy. Je třeba hnojivo aplikovat podle pokynů na popisném štítku, přičemž respektujme i potřeby rostlin.

Velkolisté rostliny budou potřebovat častější hnojení než ty drobné. Tekuté hnojivo poskytuje stálý přísun živin, jejichž dávkování můžete přesně kontrolovat.

V zimě je obecně doporučeno hnojit méně, než v létě, výjimkou jsou však rostliny kvetoucí v zimě, které potřebují přísun živin právě v tomto období (cyklámen, kalanchoe, orchidej apod.).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Nový vivo X90 Pro: ideální smartphone pro dokonalé fotky a videa

Toužíte po perfektních fotkách a videích, které můžete vždy...

Ubytování Benecko bylo naprosto dokonalé

Ubytování Benecko bylo po všech směrech naprosto dokonalé. ProFamily...

Kupte si krásný umělý stromeček a v radosti očekávejte blížící se Vánoce

Nepřejdou ani tři měsíce a Vánoce jsou tady, svátky,...