Díky tvrdému polystyrenu vám bude doma teplejší

Date:

Expandovaný polystyren (EPS) se již dlouhé období využívá v rámci zateplování budov a přispívá ke zlepšení tepelněizolačních vlastností domu. Existuje však také jeho tvrdší varianta. Jak jej lze využít?

Jednoduše. Tvrdý polystyren je varianta expandovaného polystyrenu, která se vyznačuje svojí odolností, odlišuje se jen rozdílnou objemovou hmotností. Jeho nízká hmotnost zaručuje snadnou manipulaci, přičemž nezaostávají ani jeho tepelněizolační vlastnosti. „Tvrdý polystyren je mimořádně praktickým pomocníkem v případě potřeby izolace pochůzných částí domu, ať už jde o izolaci podlahy nebo ploché střechy,“ vysvětluje Marta Strapková, předsedkyně Sdružení EPS SR.

Apartment building being insulated with polystyrene

Tvrdý (podlahový) polystyren je minimálně nasákavý, mimořádně pevný i při vyvíjení tlaku a nedeformuje se ani při dlouhodobém zatížení. „Kromě toho poskytuje zvukovou izolaci. Při jeho kladení však platí totéž pravidlo jako při ostatních pracích na domě; je třeba si dávat pozor na jeho instalaci, nešetřit a nenechávat mezery mezi izolačními deskami. Izolace podlah navíc napomáhá udržování tepelného komfortu v domě,“ doplňuje Marta Strapková.

EPS lze využít v procesu zateplení obvodových zdí nebo střechy; na podlahy a plochou střechu je zase ideálním materiálem jeho tvrdá varianta.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Je lepší nůžkový, nebo klasický párty stan? V čem je rozdíl?

Na trhu se prodávají dva druhy párty stanů. Liší...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Nový vivo X90 Pro: ideální smartphone pro dokonalé fotky a videa

Toužíte po perfektních fotkách a videích, které můžete vždy...

Ubytování Benecko bylo naprosto dokonalé

Ubytování Benecko bylo po všech směrech naprosto dokonalé. ProFamily...