Díky tvrdému polystyrenu vám bude doma teplejší

Date:

Expandovaný polystyren (EPS) se již dlouhé období využívá v rámci zateplování budov a přispívá ke zlepšení tepelněizolačních vlastností domu. Existuje však také jeho tvrdší varianta. Jak jej lze využít?

Jednoduše. Tvrdý polystyren je varianta expandovaného polystyrenu, která se vyznačuje svojí odolností, odlišuje se jen rozdílnou objemovou hmotností. Jeho nízká hmotnost zaručuje snadnou manipulaci, přičemž nezaostávají ani jeho tepelněizolační vlastnosti. „Tvrdý polystyren je mimořádně praktickým pomocníkem v případě potřeby izolace pochůzných částí domu, ať už jde o izolaci podlahy nebo ploché střechy,“ vysvětluje Marta Strapková, předsedkyně Sdružení EPS SR.

Apartment building being insulated with polystyrene

Tvrdý (podlahový) polystyren je minimálně nasákavý, mimořádně pevný i při vyvíjení tlaku a nedeformuje se ani při dlouhodobém zatížení. „Kromě toho poskytuje zvukovou izolaci. Při jeho kladení však platí totéž pravidlo jako při ostatních pracích na domě; je třeba si dávat pozor na jeho instalaci, nešetřit a nenechávat mezery mezi izolačními deskami. Izolace podlah navíc napomáhá udržování tepelného komfortu v domě,“ doplňuje Marta Strapková.

EPS lze využít v procesu zateplení obvodových zdí nebo střechy; na podlahy a plochou střechu je zase ideálním materiálem jeho tvrdá varianta.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Víte, proč a jak se správně starat o nábytek z masivu?

Máte doma nábytek z masivu a nevíte, jak se...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Správa mateřské školy aneb jak si software vyzkoušet?

Pokud patříte mezi strategicky smýšlející ředitele a ředitelky mateřských...