Po dvou týdnech mi řekl, že mě miluje. Bombardování láskou je zbraň manipulátorů

Date:

Velká romantická gesta na začátku vztahu jsou lichotivé. Dát se zasypávat náklonností, obdivem či dary je zpočátku vzrušující.

„Jsi moje spřízněná duše. Nikdy jsem nepotkal nikoho, s kým bych se cítil tak propojený. Máš všechno, po čem jsem kdy toužil.“

Fráze jako tyto mohou znít lichotivě a svůdně, ale rovněž mohou zapnout výstražnou kontrolku, zda se náhodou všechno neděje jaksi příliš rychle. Jestli to celé není přehnané, místy možná až děsivé.

Pokud jste zažili ve vztahu něco podobného, ​​možná šlo od partnera o tvz. bombardování láskou (z angl. love bombing). Formu emocionální manipulace, při které jeden z páru, bombarduje toho druhého přehnaným množstvím náklonnosti, lichotek, darů a chvály, zejména na začátku vztahu.

Ale všechno to dělá hlavně proto, aby vás později mohl ovládat. Plánovaně, koordinovaně a promyšleně.

Young woman sitting on a bed and feeling depressed after an argument with her boyfriend. Copy space.

Na veřejnosti často tato gesta působí neškodně a romanticky, i proto může být obtížné identifikovat podobné chování jako rizikové a nezdravé.

Odejít ze vztahu může být obtížné

„Jsou několik roviny, ze kterých se na bombardování láskou můžeme dívat,“ míní Bianka Urbanovská, která vede kurzy tzv. . povzbuzující sebeobrany pro ženy a děti.

„Jednou je ta na začátku vztahu nebo dokonce už při randění, kde si uvědomujeme nebo cítíme, že nějaké chování toho druhého nám přijde zvláštní, dost intenzivní, něco nám na něm nesedí, všechno se děje příliš rychle,“ říká pro SME.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jednoduchý tip, jak na fotky a videa v profesionální kvalitě. vivo X80 Lite je tady!

Taky jste vždy záviděli profesionálním tvůrcům jejich práci, kdy...

vivo X80 Lite klenot mobilní fotografie

Léto se chýlí ke konci, na nové zážitky a...

Soukromá školka Praha 10: To nejlepší pro vaše dítě

Mateřská škola je velkým pomocníkem pro zaměstnané rodiče, přičemž...