Hyundai Ioniq 7: Takto by mohlo vypadat 7-místné elektrické SUV v sérii

Date:

Po Hyundai Ioniq 5 je v plánu velké elektrické SUV Ioniq 7. Představit by se mělo v roce 2024. Vycházet bude ze studie Seven Concept. Jeho reálnou podobu se snažili odhalit grafici z GotchaCars.

Nové velké elektrické SUV Ioniq 7 se třemi řadami sedadel bude vycházet z konceptu Seven. Jeho rozvor bude ohromných 3 200 mm.

Hyundai zazářil s Ioniqem 5 na elektrickém nebi. Přestože v Evropě se mu nepodařilo získat titul auta roku, oceněný byl tím světovým World Car of the Year. A to je teprve na začátku elektrické ofenzivy. Ta bude pokračovat. Například sedanem Ioniq 6, který vznikne ze studie Prophecy, či velkým 7místným SUV Ioniq 7, jehož podobu naznačila loňská studie Hyundai Seven. Design působil opravdu odvážně, ale sériová verze se bude muset uskromnit s méně futuristickým vzhledem. A právě ten se pokusili naznačit ilustrátoři z GotchaCars. Jednoduše, koncept předělali v počítači na normální auto.

Geneva, Switzerland – March 1st, 2016: World premiere of a Hyundai Ioniq Electric – first mass-produced electric compact car from Hyundai. The hostess make it more attractive the car presentation.

Hyundai Seven Concept: Elektrické SUV nemá daleko od reality
Vpředu však zachovali diodovou linku. Pixelová světla nahradila tradičními LED. Zrušili také „sebevražedný“ zadní pár dveří a přidali klasický středový sloupek a kliky dveří, známé z Ioniqu 5. Z profilu zaujmou ostré prolisy v úhlu 45 stupňů, inspirované opět Ioniqem 5. K zadní části se už nedostaly. Připomeňme, že novinka bude stát na platformě E-GMP. V konceptu Seven byl její rozvor náprav maximalizován až na 3 200 milimetrů. Její součástí byla dvojice elektromotorů o výkonu 320 kW a 800 V baterie s kapacitou, která měla zajistit dojezd 480 km.

Hyunda Seven je elektrické SUV blízké budoucnosti

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jednoduchý tip, jak na fotky a videa v profesionální kvalitě. vivo X80 Lite je tady!

Taky jste vždy záviděli profesionálním tvůrcům jejich práci, kdy...

vivo X80 Lite klenot mobilní fotografie

Léto se chýlí ke konci, na nové zážitky a...

Soukromá školka Praha 10: To nejlepší pro vaše dítě

Mateřská škola je velkým pomocníkem pro zaměstnané rodiče, přičemž...