Hyundai Ioniq 7: Takto by mohlo vypadat 7-místné elektrické SUV v sérii

Date:

Po Hyundai Ioniq 5 je v plánu velké elektrické SUV Ioniq 7. Představit by se mělo v roce 2024. Vycházet bude ze studie Seven Concept. Jeho reálnou podobu se snažili odhalit grafici z GotchaCars.

Nové velké elektrické SUV Ioniq 7 se třemi řadami sedadel bude vycházet z konceptu Seven. Jeho rozvor bude ohromných 3 200 mm.

Hyundai zazářil s Ioniqem 5 na elektrickém nebi. Přestože v Evropě se mu nepodařilo získat titul auta roku, oceněný byl tím světovým World Car of the Year. A to je teprve na začátku elektrické ofenzivy. Ta bude pokračovat. Například sedanem Ioniq 6, který vznikne ze studie Prophecy, či velkým 7místným SUV Ioniq 7, jehož podobu naznačila loňská studie Hyundai Seven. Design působil opravdu odvážně, ale sériová verze se bude muset uskromnit s méně futuristickým vzhledem. A právě ten se pokusili naznačit ilustrátoři z GotchaCars. Jednoduše, koncept předělali v počítači na normální auto.

Geneva, Switzerland – March 1st, 2016: World premiere of a Hyundai Ioniq Electric – first mass-produced electric compact car from Hyundai. The hostess make it more attractive the car presentation.

Hyundai Seven Concept: Elektrické SUV nemá daleko od reality
Vpředu však zachovali diodovou linku. Pixelová světla nahradila tradičními LED. Zrušili také „sebevražedný“ zadní pár dveří a přidali klasický středový sloupek a kliky dveří, známé z Ioniqu 5. Z profilu zaujmou ostré prolisy v úhlu 45 stupňů, inspirované opět Ioniqem 5. K zadní části se už nedostaly. Připomeňme, že novinka bude stát na platformě E-GMP. V konceptu Seven byl její rozvor náprav maximalizován až na 3 200 milimetrů. Její součástí byla dvojice elektromotorů o výkonu 320 kW a 800 V baterie s kapacitou, která měla zajistit dojezd 480 km.

Hyunda Seven je elektrické SUV blízké budoucnosti

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Nový vivo X90 Pro: ideální smartphone pro dokonalé fotky a videa

Toužíte po perfektních fotkách a videích, které můžete vždy...

Ubytování Benecko bylo naprosto dokonalé

Ubytování Benecko bylo po všech směrech naprosto dokonalé. ProFamily...

Kupte si krásný umělý stromeček a v radosti očekávejte blížící se Vánoce

Nepřejdou ani tři měsíce a Vánoce jsou tady, svátky,...