Zhoršuje se vám zrak? Zkuste tipy, jak získat zpět ostré vidění

Date:

Brýle nemusí být vždy řešení. Moderní doba vystavuje oči nepřiměřené námaze. Dokonce iv době relaxu díváme na televizi, tablet či do mobilu. Naše oči jsou tak přetěžovány a to se může odrazit na zhoršeném vidění. Dobu nezastavíme, ale můžeme si osvojit praktiky, které zrak přirozeně ochrání.

Více zeleniny a ovoce

Jak se říká multivitamíny nejsou všechno. Pro tělo i oči je velmi důležité přijímat vitamíny v přirozené formě. A to hlavně ve formě ovoce a zeleniny. Konzumace alespoň pěti porcí ovoce a zeleniny denně je součástí vyvážené stravy, která pomáhá zlepšit celkové zdraví a pomáhá udržovat zdraví očí.

Přestaňte kouřit

Protože kouření neškodí jen plicím. Přispívá k řadě závažných zdravotních problémů a může vést ke ztrátě zraku. Kouření totiž zvyšuje riziko věkem podmíněné makulární degenerace, šedého zákalu, glaukomu, diabetické retinopatie a syndromu suchého oka. Proto je nejlepší, co můžete pro své oči udělat, je odhodit cigarety.

3d rendering


Spánkový režim se s přibývajícím věkem mění! S čím vším může být spojena nespavost?
Přeostřujte z obrazovky

Problémem není to, že díváme příliš. Vždyť oči máme automaticky otevřeny prakticky celou bdělost. Problémem je soustředěné sledování jednoho bodu. To se děje právě při sledování displejů. Pro oči je nepřirozené nepřeostřovat. Tím se oči oslabují. Dělejte si proto pravidelné přestávky při práci s počítačem. Dobrým tipem je odvrátit zrak od počítače alespoň každých 20 minut a přibližně minutu se dívat na vzdálený objekt přibližně 7 metrů od vás.

Sluneční brýle noste nejen v létě

Snažte se vždy nosit sluneční brýle, když jste venku a tudíž není zrovna pod mrakem. Vyberte si kvalitní model, který ochrání vaše oči před UVA a UVB paprsky. Protože intenzita slunce se neliší vzhledem k ročnímu období. I zimní slunce dokáže poškodit zrak stejně jako letní.

Sledujte si tlak krve

Vysoký tlak není jen tichý zabiják, ale také pomalý oslepovatel. Neléčený vysoký krevní tlak může způsobit onemocnění oka. Hypertenze umí vyvolat způsobit poškození krevních cév v sítnici, což je stav známý jako hypertenzní retinopatie. Proto se snažte tlak udržet v nízkých hodnotách.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Nový vivo X90 Pro: ideální smartphone pro dokonalé fotky a videa

Toužíte po perfektních fotkách a videích, které můžete vždy...

Ubytování Benecko bylo naprosto dokonalé

Ubytování Benecko bylo po všech směrech naprosto dokonalé. ProFamily...

Kupte si krásný umělý stromeček a v radosti očekávejte blížící se Vánoce

Nepřejdou ani tři měsíce a Vánoce jsou tady, svátky,...

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...